TÕELINE REISIIKOON

San Casciano, Val di Pesa, august 2021 – Kreos on üks ikoonilisemaid ja armastatumaid Laika mudeleid – elegantsi, võimsuse ja tipptehnoloogia sünonüüm. 2021-2022 hooajal esitleb Laika täielikult uuendatud madala profiiliga Kreost, mis ühendab väliskujundusest interjöörini, tehnikast stiilini täiusliku isikupära, sõidumugavuse ja peene Itaalia disaini. Uut sarja esindab Kreos L 5009, madala profiiliga mudel, mille kogupikkus on 799 cm ning milles on kaks üheinimesevoodit ja L-kujuline söögituba.

Auto disain ja stabiilsus

Uue madala profiiliga Kreosega sõitmine on unustamatu elamus: Fiati AL-KO Heavy šassii tagab sõidumugavuse, vastupidavuse ja ohutuse. Elegantne avatav klaaskiust kuppel suure Skyview aknaga (116 x 73,5 cm) võimaldab loomulikku valgust kõige paremini nautida, tagades ühtlasi õhuvahetuse, ning on täielikult isoleeritud. Tugevuse ja stabiilsuse tagamiseks ka kõige nõudlikumates ilmastikuoludes on lisaks kuplile klaaskiust tehtud ka üheosaline tagasein ja katus. Kere koos seina ja katuse ning seina ja põranda otsese ühendusega annab Kreosele lineaarse ja harmoonilise ilme, kuid ennekõike suurepärase isolatsiooni ja väga hea mehaanilise vastupidavuse. Välimusest rääkides on ülilamedad alumiiniumraamidega autoaknad mitte ainult vastupidavad ja kvaliteetsed, vaid ka kenad vaadata.

Maksimaalne isolatsioon ja küte magusa elu nautimiseks igal aastaajal

Reisivabadus tähendab võimalust reisida igal aastaajal ja temperatuuril. Madala profiiliga Kreos võimaldab teele asuda siis, kui heaks arvate, ilma vajaduseta ilmaprognoose ja temperatuure kontrollida: Teie otsustate, millal on õige aeg minna! Korralik isolatsioon muudab tõesti kõike: uus Kreos on mõeldud kõige nõudlikumatele reisijatele, kuhu iganes ja ilmastikuoludest olenemata nad minna soovivad. Isekandev kere on valmistatud kolmest kihist (alumiinium/XPS/alumiinium) ja on paksem (40 mm). Katus ja põrandaalune on samuti kolmekihiline: klaaskiud/XPS/alumiinium. See tagab maksimaalse isolatsiooni ja vabaduse nautida elu matkaautos ilma liigse mureta ilma või väliskliima üle.

Uued paksemad küljeuksed on soojuskadude vältimiseks külmatõkkega. 25 cm kasuliku kõrgusega kahekordne läbiv põrand toimib nii isolatsioonina, olles soojuskamber, ja panipaigana: sellele pääseb hõlpsasti ligi põhipõrandas asuvate mugavate luukide ja kahe külgluugi kaudu elutoaalast paremal ja vasakul, nii et kõik on käeulatuses.

Veeküte jaotub ühtlaselt sõiduki kõikides alades. Vabadus nautida elu matkaautodes mugavates kergetes rõivastes igal aastaajal ilma külma tundmata on hindamatu! Lisaks on tagaosas asuva ruumi termostaadi reguleerimine autonoomne, nii et magada saab ideaalsel temperatuuril ilma energiat raiskamata.

Tipptehnoloogia ja multifunktsionaalsed süsteemid

Pardal on kõik kontrolli all tänu uusima põlvkonna CI-Bus tehnoloogiaga elektrisüsteemile: võrguühendus ja juhtimine, näiteks valgustus, kliimaseade, aku laadimine jne. Juhtmestik asub kahekordse põranda sees, mis võimaldab hõlpsat paigaldamist ja parandamist. Akupesa on kahekordse põranda sees ja kergesti ligipääsetav (valmis ka liitiumakusüsteemi kasutamiseks). Elektrisüsteemi komponendid on koondatud tagaosas asuva garaaži spetsiaalsesse ja kaitstud tehnilisse sektsiooni: kõik on korras ja hõlpsasti hallatav. Lisaks tagavad maksimaalse veesõltumatuse kaks kahekordse põranda sees asuvad paaki (210 l joogiveepaak ja 150 l taaskasutatava vee paak) koos suure veepumba ja paisupaagiga.

 Mõnus luksus: palju lahendusi, kuidas end reisil olles hellitada

Isegi pisimad mugavused aitavad matkaautost parima reisikaaslase teha. Väikesed igapäevased luksused, mis panevad meid end oma neljarattalise kodu kuningate ja kuningannadena tundma. Uuel madal profiiliga Kreosel on XL Premium plus elutoaosa aknaga uksel (192 x 60 cm) 3-punktiline turvalukk, putukavõrk ja puldiga kesklukustussüsteem. Elektriliselt juhitav väline suur aste (70 cm) võimaldab mugavalt sõidukisse astuda. Sportlikumatele inimestele ja neile, kes ei taha oma kirgedest puhkusel olles loobuda, pole tänu ülespoole avanevate külmatõkkega ja integreeritud hingede ning turvalukkudega sümmeetriliste külgustega (120 x 100 cm) suurele garaažile kunagi olnud lihtsam kaasa võtta jalgrattaid, päikesevarje ja spordivarustust. Lisaks on garaaž valgustatud ja köetav, libisemiskindla põrandaga, mõlemal pool on valgustuse lülitid, olemas on pistikupesad ning kandevõime on 250 kg. Kõige jaoks on rohkelt ruumi! Veinisõbrad hindavad garaažis asuvat privaatset veinikeldrit (lisavarustus), sektsiooni parimate pudelite hoidmiseks. Tõeline luksus, ainult asjatundjatele!

Stiilne interjöör tagab sviidilaadse mugavuse

Interjöör on kujundatud igas detailis, et luua avar, õhurikas ja särav keskkond. Lisaks avatavale Skyview panoraamaknale on uuel Kreosel elektriliselt avatav katuseluuk (96 x 65.5 cm), mida saab ka sõidu ajal kasutada (lisavarustus alternatiivina allatõmmatavale voodile). Palju loomulikku valgust ja värsket õhku, et saaks kõik ruumid maksimaalselt ära kasutada. Asjatundlikud disaini- ja sisustussõbrad ei pea pettuma: mööbel on kordumatu stiiliga, uksed on ehtsast puidust, mis tekitab ruumis spetsiifilisema, kuid siiski naturaalse tunde. Elutuba on jagatav ruum: sinna mahub peatuste ajal kuni 7 inimest, seda ka tänu uuele istemete sõidusuunas paigutamise süsteemile, millega saab söömisalas lisaistme luua. Sõpradega koos ümber elegantse ümmarguse laua söömine annab toidule erilise maitse. Kogu ruum on mõeldud lõõgastumiseks, võib-olla elektriliselt juhitava liigutamissüsteemiga 32-tollise teleri (lisavarustus) ees, mis on nähtav nii allatõmmatavast voodist kui elutoast: maksimaalne mugavus, täpselt nagu päris sviidis!

Meisterkoka köök

Pole vahet, kas olete kogenud kokk või algaja, gurmaan või igavene dieedipidaja, Kreos L 5009 köök on täiuslik teie lemmikroogade valmistamiseks. Ruum on täielikult ümberkujundatud, et ühendada elegants praktilisusega. Tööpinnal, mis on saadaval ka kvaliteetse Corian (lisavarustus) kiviviimistlusega, on kahekohaline valamu. Standardvarustusse kuulub gaasiahi, samuti kohtvalgusti ja 153 l suur külmik, millel on AES süsteem ning mugav uks, mida saab avada elutoast ja tagant. Uue Kreose köögis pole midagi juhuse hooleks jäetud: painduva toruga must matt kraan (lisavarustus) muudab köögiviljade, puuviljade, taldrikute ja kõige muu vajaliku pesemise lihtsaks just nagu kodus! Tõeline meisterkokkade nurk, valida saab 3 liiki köögi hulgast: Standard, Grand Chef (integreeritud gaasiahju ja grilliga) või Standard lisavarustusse kuuluva nõudepesumasinaga. Ning lõpuks nende jaoks, kes ei soovi loobuda tassist heast kohvist või espressost isegi (ja eriti) puhkusel olles, on lisavarustuses pakkuda Corian viimistlusega kohvimasina hoidik, et alustada igat päeva parema jalaga, nautides oma lemmikkohvi.

Spa mõnu

Uue Kreose dušikabiinis olles tekib tõeline heaoluhetk, väike igapäevane luksus, millest pole võimalik loobuda! Suures disaineri dušikabiinis on puiduimitatsiooniga põrand, kahekordne dušipea, erinevate võimalustega dušisammas (lisavarustus), valgustus ja riiulid. Tänu nutikale ruumikujundusele saab vannitoa üheks suureks ruumiks muuta, mis on ülejäänud autost eraldi ning võimaldab mõnusalt privaatsust nautida. Iga detail on elegantselt viimistletud, näiteks suured peegelpinnad ja matt must kraan (saadaval lisavarustuses): tõelised spa- või mõnuhetked!

Taastuge igal ööl mitmekülgses alas

Pärast uute sihtkohtade avastamisele või lemmikranna nautimisele kulunud päeva pole midagi paremat kui leida oma voodi ja vajuda sügavale Morpheuse käte vahele. Uue Kreos L 5009 magamisalas on kõik mugavused, mis muudavad ka puhkehetked unustamatuks. Kaks suurt üheinimesevoodit (200 x 80 cm) taga on reguleeritava peatoega ja perimeeterküttega: isegi kui õues on külm, on see ruum soe ja mugav nagu pesa. Neile, kes eelistavad oma kaaslase kaisus magada, saab kaks voodit üheks suureks kaheinimesevoodiks (199,6 x 206 cm) muuta. Lisaks on voodid varustatud ülimugava vedrustussüsteemiga, sest hea uni võib reisil väga oluline olla!

Reisides on tore, kui saab oma lemmikriided kaasa võtta, olgu need siis sportlikud või igapäevased, kuid midagi ka eriliseks sündmuseks, miks mitte? Kahekohaline riidekapp võimaldab riideid riputada või hoida oma jalanõusid korralikult ja mugavalt. Lisaks sellele on lisavarustusena saadaval väljatõmmatavate sahtlitega riidekapp, mis on kasulik veelgi enamate riiete hoidmiseks, kõik on automaatse seesmise valgustusega.

Veel küsimusi? Pole probleemi: täiendav allatõmmatav voodi (laius 140 cm) ees, elektriliselt juhitav ja lakke integreeritav, suudab mugavalt majutada reisikaaslaseid nii mitmeks ööks kui soovite.

Laika pühendab uue Kreose neile, kes armastavad vabalt reisida, neile, kellele meeldib elegants ja disain, neile, kelle hing igatseb tehnoloogia järele, kuid kes ei soovi loobuda sooja ja külalislahke keskkonna võludest. Reisiikoon, mis on olemuselt ja esteetiliselt ümber kujundatud, et rahuldada mitte ainult kogenud automatkajaid, vaid ka uusi reisiselle, kes neid järgmisse sihtpunkti saadavad.

KREOS L 5009

 • Fiat Ducato Heavy, 140 hj, ühisanumdiisel
 • AL-KO AMC šassii tugevdatud vedrustusega
 • Pikkus / laius / väline kõrgus: 799 / 230 / 299 cm
 • Lubatud reisijate arv: 4 (S)
 • Magamiskohad: 2 (S) + 2 (L)
 • Kliirens: 250 mm
 • Garaaži mõõdud (s x k x l): 218x129x124,8 cm
 • Tagumine vasak- / parempoolne voodi: 200×80 / 200×80 cm
 • Elektriliselt allatõmmatav voodi (lisavarustus): 190×140 cm
 • Külmik, 153 l
 • Küte koos soojaveesüsteemiga 6 kW

REISIDES KOOS TEIEGA ALATES 1964. AASTAST

Möödunud on 57 aastat ajast, mil 1964. aastal Giovanbattista Moscardini founded LAIKA asutas, pannes sellele nime esimese kosmoses käinud koera järgi. Olles lummatud kosmoseseiklustest ja avanenud uutest silmapiiridest, pani Moscardini aluse tänapäevasele tipptasemel ettevõttele, mis on tuntud oma disaineritoodangu ja suurepärase ehitustehnika poolest. Erwin Hymeri kontserni kuuluv Laika Caravans loob tänapäevase ehitustehnika abil disainitud sõidukeid, mis on vastupidavad ja ette nähtud igasuguse kliima jaoks. Laika peamine eesmärk on klientide rahulolu, mis tänu oma meeskonnale, kellel on pikaajaline pädevus ja kogemus, loob sõidukeid, mille puhul pööratakse tähelepanu pisimatele detailidele. www.laika.it

 

ERWIN HYMERi KONTSERN

Erwin Hymeri kontsern on 100% Thor Industriesi tütarettevõte, mis on maailma juhtiv vabaajasõidukite tootja ja millel on üle 25 000 töötaja üle kogu maailma. Erwin Hymeri kontsern ühendab ühe katuse alla matkaautode ja karavanautode tootjad ning matkaautode ja karavanautode lisavarustuse spetsialistid, rendi- ja finantsteenused. Erwin Hymeri kontserni kuuluvad matkaautode ja karavanautode kaubamärgid Buccaneer, Bürstner, Carado, Crosscamp, Compass, Dethleffs, Elddis, Eriba, Etrusco, Hymer, Laika, LMC, Niesmann+Bischoff, Sunlight ja Xplore, matkaautode rendiettevõtted Crossrent, McRent ning Rent Easy, samuti šassiispetsialist Goldschmitt, lisatarvikute spetsialist Movera ning reisiportaal Freeontour. Lisateave veebilehel www.erwinhymergroup.com

 

 

Julgesti küsige lisainfot!

Iv Pluss AS
6779060
myyk@ivpluss.ee

www.ivpluss.ee