IVECO Stralis NP saavutab rekordi purustava vahemaa ühe LNG paagiga

 

Stralis NP 460 hj 4×2 veok liigub Londonist Madridi maagaasiga ilma tankimata.

Basildon, 22. oktoober 2018

IVECO Stralis NP 460 hj veok Ühendkuningriigist on lõpetanud kõigi aegade pikemaks peetud teekonna ühe LNG paagitäiega, et demonstreerida maagaasiga sõitvate sõidukite sobivust kodumaise ja Euroopa maanteetranspordi jaoks.

Londonist lahkudes vedas Stralis NP 4×2 veok kolmesillalist haagist ja sõiduki kogumass oli 30 tonni. Pärast lühikest praamisõitu Doverist Calais’sse lõpetas ta 1 728 km teekonna ilma, et oleks tekkinud vajadus paagi täitmise järele – püstitades uue teekonna rekordi, mis varem oli ametlikult 1600 km. See tähendab teekonnal uskumatut LNG kütusekulu kokkuhoidu diisliga võrreldes umbes 200 naela ulatuses ehk 40%.

Martin Flach, IVECO alternatiivkütuste valdkonna direktor, ütleb: „Eelmisel aastal viisime John O’Groatsi maailma lõppu ühe paagitäiega 40 hj Stralis NP-ga, kuid seekord soovisime lati veelgi kõrgemale seada. See oli võimalus näidata, kui kütusesäästlik Stralis NP on ning katsetada meie uusimat 460 hj gaasiga sõitvat mootorit.

Me täitsime paagi servani enne Londonist lahkumist ning esimest korda peatusime tankimiseks Madridis kaks ja pool päeva hiljem. Sõitmine 100 protsenti loodusliku kütusega tähendab seda, et pole tarvis muretseda diisli ega AdBlue pärast, mis muudab selle lihtsaimaks lahenduseks nii autopargi juhataja kui veokijuhi jaoks.“

Hoolimata tihedast liiklusest Inglise kanali Ühendkuningriigi pool, tugevast tuulest Prantsusmaal ja mägisest Hispaania teekonna osast, jäädvustas Stralis NP kütusekuluks muljetavaldava 22,6 mg/100 km.

Enne reisi planeeris IVECO hoolikalt reisi MyBestRoute`i abil, mis on Michelini poolt Stralis NP kasutajatele väljatöötatud veebipõhine rakendus. See võimaldab juhtidel ja veokipargi juhatajatel valida optimaalse teekonna igasuguse Euroopa reisi jaoks, planeerides sealhulgas LNG tanklad ja prognoosides sõidukulu diiselkütuse ja maagaasiga sõitvatele veokitele.

Iveco S.p.A.

Via Puglia 35 10156 Torino, Italia  www.iveco.com

 

IVECO kasutas seda teekonda demonstreerimaks, et maagaas, sealhulgas CNG, LNG ja biometaan, on kõik elujõulised, reaalsed, ohutud ja kulusäästlikud alternatiivid diiselkütusele ning on saadaval kütusepakkujate kasvavast võrgustikust Ühendkuningriigis ja kogu kontinendil.

Võrreldes värdväärse Euro VI diiselkütusega emiteerib LNG-ga sõitev Stralis NP umbes 90 protsenti vähem NO2 heitmeid, 99 protsenti vähem kübemeid ning kuni 15 protsenti vähem CO2 – tõstes CO2 näitaja 95% protsenti väiksemaks biometaani kasutamisel.

Stralis NP on saadaval 4×2 ja 6×2 maksimummassiga veokina, mille võimsus on 400 või 460 hj. IVECO pakub ka keskmiselt ja väga jäiga kerega veokeid, mis sõidavad maagaasiga, lisaks ulatuslik valik igapäevaseid loodusliku kütusega sõitvaid kergkaubikuid alates 3,5-st kuni 7,2 tonnini. Kõiki mudeleid on võimalik juba täna tellida – see tugevdab IVECO positsiooni usaldusväärse partnerina keskkonnasõbraliku transpordi tagamisel.

IVECO oli esimene kaubaautode tootja, kes otsis maagaasi kasutamise võimalusi 1991. aastal – ettepoole vaatamine, mis võimaldas ettevõttel arendada täieliku valiku maagaasiga sõitvaid veokeid, kaubaveokeid ja busse. Praegu on kasutusse võetud üle 25 000 IVECO gaasiküttel sõitvat sõidukit.

 

Lisateavet IVECO kohta: www.ivecobus.com

Lisateavet CNH Industriali kohta: www.cnhindustrial.com

 

Küsi julgesti lisainfot ja proovisõidu võimalusi:

Iv Pluss AS
6779060
myyk@ivpluss.ee
www.ivpluss.ee