Nädalavahetus 26-25.mai 2018 oli IVECO jaoks põnev ja väljakutseid täis: IVECO Magirusi Bullen võitis 2018. aasta Euroopa veokite võidusõidu meistrivõistlustel (ETRC) esimese Grand Prix’.

Jochen Hahn meeskonnast Team Hahn ja Steffi Halm, kes tegi oma debüüdi meeskonnas Team Scwabentruck, võitlesid kätte esimese ja teise koha meistrivõistluste esimese raundi veokijuhtide poodiumil.

Järgmine raund toimub 16. ja 17. juunil Ungaris Hungaroringi rajal.

Turin, 28. mai 2018

IVECO Magirusi Bullen – Hahn Racing ja Team Schwabentruck – triumfeerisid Itaalia Grand Prix’l 2018. aasta Euroopa veokite võidusõidu meistrivõistlustel Misanos (RN), lõpetades nädalavahetuse kahe kõrgeima poodiumikohaga. Meeskond võitis Grand Prix’, olles kogunud 88 punkti; lõpparvestuses võitles Jochen Hahn välja esikoha (50 punkti) ja talle järgnes napilt Steffi Halm teisel kohal (34 punkti).

Itaalia veokite võidusõit toimus nädalavahetuse mõlemal päeval, kus kokku sõideti neli võistlussõitu, kaks laupäeval ja kaks pühapäeval.

Esimesel neljast võistlussõidust Grand Prix’l Misanos oli Jochen Hahn 2018. aasta esimene esireast startija, kust ta tõi ka hooaja esimese FIA Euroopa veokite võidusõidu meistrivõistluste (ETRC) võidu. Väga dramaatiline võistlus, kus toimus õnnetus ja konkurendi veok süttis põlema, mistõttu tuli teha kordusstart, ei aeglustanud siiski neljakordset FIA ETRC tšempionit, kes tegi IVECO kodufännidel meele heaks, võttes tubli pingutusega väljateenitud võidu. Hahn kommenteeris: „See on aastale hea algus. See polnud küll kerge, sest Antonio [Albacete] rõhus kõvasti peale ja me kõik pidime veel kaks starti ka tegema, nii et keeruline oli. Loomulikult on tore kodus IVECO-le võit tuua ja ma arvan, et kogu meeskond võib õnnelik olla ja selle võistlusega väga rahule jääda.“

Steffi Halm tegi oma debüütsõidul suurepärase stardi, minnes kiiresti edasi ja jõudes kolmandaks ringiks üheksandale kohale, ning jõudis lõpuks neljandaks, platseerudes vahetult enne meeskonnakaaslast Körberit ja kogudes Saksamaa meeskonnale head koondpunktid.

Teine sõit sellel päeval toimus ümberpööratud stardijärjestusega. IVECO Magirusi Bullen korjas sealt Jochen Hahni abiga neljanda koha ja Steffi Halmi abiga kaheksanda koha. Teise sõidu lõpuks oli Hahn 27 punktiga juhtpositsioonil.

Iveco S.p.A.

Via Puglia 35 10156 Torino, Italia

www.iveco.com

Pühapäeval 27.mai saavutas Jochen Hahn kolmandas sõidus taas võidu, kogudes maksimaalsed võimalikud 20 punkti ja pikendades oma edumaad üldarvestuses 19 punktini. Halm ei jäänud Hahnist maha ning lõpetas kolmanda sõidu järjest teisel kohal, tehes IVECO Magirusi Bullenile järjekordse fantastilise sõidu. Grand Prix’ teisel ja viimasel sõidul sai meeskond Steffi Halmi poolt viienda koha, Hahni poolt kaheksanda koha ja Körberi poolt üheksanda koha.

Misano veokite võidusõidu kahel päeval olid IVECO koplisse teretulnud ka veokijuhtide nädalalõpu (Truck Driver’s Week End) külalised, kes said seal masinatega proovisõitu teha, eripersonaliga vestelda ja kohtuda IVECO Magirusi Bulleni pilootidega, kes viibisid kohal, et fännidega kohtuda.

FIA Euroopa veokite võidusõidu meistrivõistluste 2018. aasta järgmine Grand Prix toimub 16. ja 17. juunil Ungaris Hungaroringi rajal.

IVECO

IVECO on CNH Industrial N.V., New Yorgi börsil (NYSE: CNHI) ja Borsa Italiana Mercato Telematico Azionario-l (MI: CNHI) noteeritud kapitalikaupade maailmanäitaja kaubamärk. IVECO projekteerib, toodab ja turustab mitmesuguseid kergeid, keskmise- ja raskekaalulisi kaubandusveokeid, maastikuautosid ja maastikusõitude jaoks mõeldud sõidukeid.

Kaubamärgi lai tootevalik hõlmab selliseid Daily masinaid nagu 3,3-7,2 tonni sõidukite segmendi alla kuuluv veok, 6-19 tonni segmendis olev Eurocargo, maastikusõitudeks mõeldud Trakker ja Stralis, mis on mõlemad üle 16 tonni. Lisaks sellele ehitab IVECO Astra maastikusõiduveokeid, jäiku ja liigendkallureid ning eriotstarveteks mõeldud sõidukeid.

IVECOs töötab ligi 21 000 inimest üle kogu maailma. Ettevõte haldab tootmisettevõtteid seitsmes riigis Euroopas, Aasias, Aafrikas, Okeaanias ja Ladina-Ameerikas, kus toodetakse kõige uuemat tehnoloogiat sisaldavaid sõidukeid. 4200 müügi- ja teeninduspunkti rohkem kui 160 riigis tagavad tehnilise toe kõigil IVECO veokite marsruutidel.

Lisateavet IVECO kohta:  www.iveco.com

Lisateavet CNH Industriali kohta: www.cnhindustrial.com