IVECO Daily tähistab 40 edukat aastat, mis on toonud tunnustust miljonitelt klientidelt üle maailma ning mainekaid rahvusvahelisi auhindu

 Daily, mis krooniti 2018. aastal tänu jätkusuutlikule Daily Blue Power perekonnale parimaks rahvusvaheliseks väikebussiks, tähistab oma 40. aastapäeva.

 Esimest korda lansseeriti see 1978. aastal ning siis tekitas Daily kergete kommertsvedude vallas revolutsiooni, kuna sel oli veokitest inspireeritud raam, tagavedu ja sõltumatu esivedrustus. Need annavadki Dailyle selle unikaalse mitmekülgsuse, töökindluse ja efektiivsuse.

 Daily, mis on praegu juba kolmanda põlvkonna juures, on viimase 40 aasta jooksul pidevalt arenenud, kuid jäänud samas alati oma DNA-le truuks ja nihutanud samal ajal innovatsiooni piire ning ühendanud klientide arenevad nõudmised ja saanud nii tänapäeval jätkusuutlikkuse meistriks.

 40 aasta jooksul on Daily tutvustanud mitmeid tööstuses esmakordseid ideid ja pälvinud tunnustust valdkonna ekspertidelt ning võitnud ka muljetavaldava kollektsiooni rahvusvahelisi auhindu.

 Torino, 19. juuli 2018

IVECO Daily tähistab 40 aastat kergete kommertssõidukite seas piiride nihutamist innovatsiooni, mitmekesisuse ja efektiivsuse vallas. Pärast selle esmakordset turule tulekut 1978. aastal on see tutvustanud murrangulisi ja tööstust muutvaid innovatsioone, alates veokitest inspireeritud ja tagaveoga raamist ning sõltumatust esivedrustusest ja lõpetades maailma esimese Common Rail tehnoloogia tutvustamisega 1999. aastal. Lisaks ka edasiarenenud Electronic Stability Program (ESP), et reguleerida sõiduki juhtimist roolikeeramise ja pidurdamise ajal.

Selle turule tulekust alates on Daily aastate jooksul klientide pidevalt muutuvate vajadustega sammu pidamiseks ka ise pidevalt edasi arenenud, kuid jäänud siiski oma DNA-le truuks. See on oma efektiivsete ja keskkonnasõbralike tehnoloogiatega olnud teenäitajaks, sest ka sellealased nõudmised on transpordisektoris muutunud ülioluliseks. Tänase päevani on Daily, tänu Daily Blue Poweri unikaalsele kontseptsioonile, tööstuses jätkusuutlikkuse alal teistest ees: see on sõidukite perekond, mis vabastab veoettevõtjad rangeimate keskkonnaalaste eeskirjade piirangutest ja mis pälvis “2018. aasta rahvusvahelise väikebussi” tiitli.

Enam kui 3 miljonit Daily sõidukit, mida on toodetud kolmel kontinendil ning mis sõidavad ringi 110 riigi teedel, on tunnistuseks selle sõidukite perekonna populaarsusele ja erakordsele võimele kohalduda spetsiifiliselt selleks, milleks meie klientidel seda üle maailma vaja läheb.

Iveco S.p.A

Via Puglia 35

10156 Torino. Itaalia

www.iveco.com

IVECO brändijuht Pierre Lahutte kommenteerib: “Tähistame sel aastal Daily elus tähtsa teetähiseni jõudmist ­ see on sõidukite perekond, mis on tööstuses esikohal olnud selle loomisest alates ning ka 40 aastat hiljem juhib tööstust üleminekul jätkusuutlikumale transpordile. Oma pika ajaloo jooksul on see nautinud tohutut edu nii transpordioperaatorite kui tööstuse ekspertide seas ja kogunud auhindu üle terve maailma. See on sõidukite perekond, mis on alati vaadanud tuleviku poole ja teadnud, kuidas aimata ette klientide vajadusi, kuid jääda samas truuks oma põhiväärtustele, mitmekülgsusele, töökindlusele ja efektiivsusele, jäädes nii oma klientide ettevõtetele ideaalseks partneriks keskkonnasäästlikkuse alal.”

 Täna on Daily sõiduk, mis asub tööstuse eesotsas ja mille edu põhineb ajaloolistel tugevustel, mis moodustavadki selle DNA – alustades selle unikaalsest raamist, mis annab sõidukile robustsuse ja mitmekülgsuse, mille poolest see tuntud on. Kandestruktuur oma C-kujuliste spetsiaalsest metallist põikelementidega on parimaks platvormiks kere-ehitajatele, kellel on võimalus kohandada seda kõige erinevamate ülesannete jaoks, nagu näiteks haagissuvilad, kullermasinad, prügiveokid, kallurid, avalikud teenused, puksiirautod ja kiirabiautod. See on tuntust kogunud tänu oma unikaalsetele omadustele, nagu näiteks tagavedu ja 4×4 versioon.

Daily pakub suurimat tööstuse suurimat koosseisu, mis algab 3,3 tonnist ning lõpeb 7,2-tonnise sõiduki täismassiga ja on seejuures kaubamahuga 7,3-19,6 kuupmeetrit. Selle lisafunktsioonid kasutavad tehnoloogiat, et nihutada piire jõudluse osas, tõsta uuele taseme mugavus ja pakkuda suuremat ühenduvust, samas vähendades omaniku kogukulusid. See peegeldub äriinstinktis ja muudab selle ideaalseks äripartneriks.

Blue Power perekonnaga on Daily teenäitajaks keskkonnasäästlikkuse vallas ning näitab juba praegu tulevikku oma kõige arenenumate diisli- ja veojõutehnoloogiatega, mille alla käivad: Daily Euro 6 RDE 2020 Ready – esimene väikekommertsveok, mis on valmis 2020. aastal jõustuvateks reaalsete saasteainete  heitkoguste regulatsioonideks; Daily Hi-Matic Natural Power – esimene CNG sõiduk väikekommertsveokite tööstuses, millel on 8-käiguline automaatkäigukast; ning saastevaba Daily Electric. See perekond pakub ideaalseid lahendusi piiramatute võimaluste kasutamiseks nii linna- kui linnalähedaste ülesannete täitmise, sest avab ööpäevaringse ligipääsu ka linnakeskustesse, milles kehtivad rangeimad müra- ja heitgaasi piirangud.

 

40 aastat tööstuseuuendusi ja uute standardite seadmist

 • 1978: Esimene Daily on 17-kuupmeetrine väikebuss, mille sisekõrgus on esimesena tööstuses 210 sentimeetrit ja mida viib edasi 2,5-liitrine diiselmootor.
 • 1984: perekonda lisandub esimene 4×4 Daily
 • 1985: TurboDaily on esimene kommertssõiduk, millel kasutatakse turbodiisli tehnoloogiat
 • 1992: tootmisliinil valmib esimene sõiduk Valladolidi tehases Hispaanias
 • 1996: Daily valik suureneb ning valida saab nüüd kahe mootori vahel: 2,5-liitrine turbodiisel või uus, 2,8-liitrine mootor.
 • 1998: ECODaily on esimene kommertssõiduk, milles kasutatakse kokkusurutud maagaasi kasutavat mootorit
 • 1999: Daily teine põlvkond jõuab turule ning saab koheselt ka tiitli “Aasta väikebuss 2000” ning on tööstuses esimene väikebuss, mis kasutab Common Rail tehnoloogiat.
 • 2000: lisaks Suzzara tehasele algab tootmine ka Brasiilias.
 • 2004: Daily perekond suureneb taas ning valikusse lisandub 3-liitrise turbodiisel mootor, mille jõudlus on kuni 176 hobujõudu.
 • Samal aastal algab Daily tootmine ka Hiinas.
 • 2006: Uue disaini ja ESP (Electronic Stability Program – elektriline stabiilsusporgramm) lisandumine, mis reguleerib sõiduki käsitsemist juhtimisel ja pidurdamisel.
 • 2009: juba lai kaubavalik laieneb veelgi ning lisandub 7-tonnine versioon.
 • Samuti 2009: lansseeritakse innovatiivne Daily Electric.
 • 2010: Daily on jõudnud verstapostini, maailmas on seda müüdud juba 2 miljonit üksust.
 • 2014: kolmanda põlvkonna Daily lansseeritakse ning saab koheselt tiitli “Aasta väikebuss 2015”; see tekitab turul tormi ning kogub üle maailma hulgaliselt auhindu. Selle laias valikus on uhiuus Daily Hi-Matic, millel on ka IVECO klassi-eksklusiivne 8-käiguline automaatkäigukast, mis saab koheselt menukiks.
 • 2016: Daily Euro 2016 jätkab oma edu lainel ja tõstab latti jõudluse vallas tänu oma edasiarenenud funktsioonidele, näiteks intelligentsele Eco Switch PRO süsteemile, mis vähendab ilma juhi sekkumist vajamata automaatselt pöördemomenti, vähendades nii kütusetarbimist, kuid jättes jõudluse samaks. See tutvustab ka uut ühenduvustaset, luues revolutsioonilise rakenduse BUSINESS UP.
 • 2017: Keskkonnasäästlik Daily Blue Poer perekond siseneb turule unikaalse pakkumisega, mis hõlmab kolme tehnoloogiat: elekter, maagaas ja turu kõige arenenum diislitehnoloogia, mis vastab juba 3 aastat varem 2020. aastal jõustuvatele reaalsete saasteainete heitkoguste regulatsioonidele. See kroonitakse “Aasta väikebussiks 2018”.

Daily: 40 aastat auhinnaväärilist edu

Daily perekond on kogunud läbi oma  ajaloo arvukalt auhindu, mis on kulmineerunud viimase põlvkonna rikkaliku auhinnakapiga:

 • Rahvusvaheline väikebuss 2015 (Euroopa) (International Van of the Year 2015)
 • Parim KEP transporter 2015 (Saksamaa kullerite, ekspress- ja väikepartiide transporditööstus – Saksamaa) (German Courier,  Express  and  Parcel  Delivery industry  – Germany)
 • Euroopa innovatsiooniauhind 2016 – Daily Hi-Matic (Euroopa karavanitööstus) (European Caravanning industry)
 • Parim kommertssõiduk 2016 (Tšiili)
 • Parim kommertssõiduk alla 3,5 tonni 2016 (Saksamaa
 • Aasta suur väikebuss 2017 (What Van? auhinnad – Ühendkuningriik)
 • Rahvuslik transpordiauhind 2017 (Hispaania)
 • Aasta keskkonnasäästlik veok 2017 – Daily Electric (Itaalia)
 • Aasta rahvusvaheline minibuss 2017 – Daily Tourys (Euroopa)
 • Aasta keskkonnasäästlik veok 2018 – Daily Hi-Matic Natural Power (Itaalia)
 • Aasta rahvusvaheline väikebuss 2018 – Daily Blue Power (Euroopa)
 • Hiina aasta sõiduk 2018 – China Daily väikebuss (Hiina)
 • Aasta väikebuss 2018 – Daily Bule Power (Taani Autoajakirjanike Assotsatsioon) (Danish Automotive Journalists Association)

Parim kommunaalsõiduk 2018 kolmes kategoorias: transporterid kuni 3,5 tonni, üle 3,5 tonni ja minibussid (ETM Verlag-i lugejate lemmiku auhind – Saksamaa) (ETM Verlag Readers’ Choice Awards – Germany)

IVECO

IVECO on CNH Industrial N.V. kaubamärk, mis on New Yorki börsi (NYSE:CNHl) ja Mercato Telematico Azionario of the Borsana Italiana (MI: CNHI) edetabelites maailma investeerimiskaupade seas esikohal. IVECO disainib, toodab ja turustab suurt valikut erinevaid kergeid, keskmisi ja raskeid kommertssõidukeid, maastikusõidukeid ning sõidukeid erinevate rakenduste jaoks, näiteks maastikuülesannete täitmiseks.

Kaubamärgi suur valik sisaldab Daily-t, sõidukit, mis katab 3,3 kuni 7,2-tonniste sõidukite kaalusegmenti, Eurocargo 6-19 tonni ning Trakker (eelkõige maastikuülesannete täitmiseks) ja Stralis, mis on mõlemad üle 16-tonnises kaalukategoorias. Lisaks toodab IVECO Astra kaubamärk maastikusõidukeid, jäiku- ja liigendkallureid ning erisõidukeid.

IVECO annab üle maailma tööd ligi 21 000 inimesele. Sel on tootmisüksused seitsmes riigis üle Euroopa, Aasia, Okeaania ja Ladina-Ameerika, kus toodetakse sõidukeid, mis sisaldavad kõige uuemaid ja arenenumaid tehnoloogilisi lahendusi. 4200 müügi- ja teenindusjaama üle 160-s riigis granteerivad tehnilise toe kõikjal, kus IVECO sõidukid töötavad.

 

Lisainfo IVECO kohta: www.iveco.com

Lisainfo CNH Industriali kohta: www.cnhindustrial.com

 

Lisateabe saamiseks palume kontakti võtta:

Iv Pluss AS
6779060
myyk@ivpluss.ee
www.ivpluss.ee