Busworld 2017: Madala sisenemisega loodusliku energiaga Crossway maailma-esmaesitlus

Kortrijkis toimuv mess Busworld 2017 on järjekordne samm IVECO BUSi jaoks, kes esitleb esmakordselt maailmas oma uhiuut madala sisenemise ja loodusliku energiaga Crosswayd. Selle sõiduki edu tugevdab maagaas, mis kindlustab veelgi IVECO BUSi kui tõelise partneri juhtpositsiooni keskkonnasäästlikus transpordis.

 

11.september 2017

Alternatiivse veojõu pioneerina ja tänu oma hübriid- ja maagaasisõidukite suurele edule tähistab IVECO BUS järgmist sammu, liikudes oma Crossway mudelitega edasi uude energiasektorisse. 20. – 25. oktoobril esitleb IVECO BUS messil Busworld 2017 mitmeid olulisi uuendusi ja eriti kauaoodatud Crossway LE Natural Power versiooni.

IVECO BUSi loodusliku energia mudelivalik on tõestatud liikuvuse lahendus, mis on äärmiselt keskkonnasõbralik ja pühendunud maagaasile ning biometaanile. See võimaldab tootjal teha pakkumine, mis arvestab enam loodusvarade, keskkonna ja inimeste tervisega. Kasu on eriti muljetavaldav tahkete osakeste ja mürataseme osas. Maagaasi puhul on tahkete osakeste tase nullilähedane ja NOx-heitmete koguseid on vähendanud rohkem kui kolmandiku võrra. Samuti on vähendatud poole võrra mürataset, pakkudes erakordselt vaikset teenust nii juhile, sõitjatele kui ka linnaelanikele.

Loodusliku energia valik on 100% biometaaniga ühilduv, pärinedes ringlussevõetud jäätmetest. IVECO BUSi sõidukid kindlustavad suurepärase ökoloogilise jalajälje ja on konkreetseks sammuks puhtale energiale ülemineku suunas. Keskkonnakasu väljendub ka CO2 95% vähenemises. Teiste paljulubavate valdkondade nagu „Power-to-gas“ (elektrist gaasi tootmise) eesmärk on toota metaani sünteetiliselt energia abil, mis tuleb sellistest taastuvallikatest nagu elektri- või päikeseenergia. See valdkond võimaldab kindlustada ka salvestamise ja jaotuse võrgu kaudu.

Gaasisõidukid on selgelt ainus küps ja taskukohane lahendus ilma naftasaadusi kasutamata, mis on väga asjakohane ja mis suudavad vastu seista ka tänastele ja homsetele väljakutsetele keskkonnasäästliku liikuvuse valdkonnas.

Olles 20 aastat alternatiivse veojõu turuliider Euroopas, kinnitab IVECO BUS taas oma juhipositsiooni alternatiivsete mootorite sektoris ja pakub valmis, tõhusat ja keskkonnasõbralikku „well-to-wheel“ (tootmisest kasutuselevõtuni) lahendust. Sobides kõikidele transpordiliikidele tänu väga positiivsele majanduslikule tasakaalule, annab loodusliku energia lahendus IVECO BUSi kogemused keskkonnasäästliku transpordi teenistusse!

See mudelivalik tuuakse turule uhiuue madala sisenemisega ja loodusliku energiaga Crossways, millele on paigaldatud viimase põlvkonna IVECO CURSOR 9 NP mootor. See keskkonnasäästlik sõiduk on tõeliselt nutika kujundusega tänu integreeritud gaasiballoonidele katusel. See eksklusiivne tunnus – mis on ka patenteeritud – optimeerib sõiduki gravitatsioonikeskme ja annab optimeeritud stabiilsuse ja mugavuse nii juhile kui reisijatele. Selliselt integreerituna ja madalaima kogukõrgusega turul võimaldab antud lahendus kasutada bussi ilma eriliste piiranguteta.

Erinevate pikkuste ja versioonidega on Crossway oma kategooria vaieldamatu liider Euroopas. Alates turuletoomisest on müüdud juba peaaegu 30 000 Crosswayd, mida võib lugeda tõeliseks edulooks.

Ja Busworld 2017 saab olema eriti rikas mitmete üllatuste poolest. Ja kes teab… Crossway puhul võib olla ka midagi enamat

kui algul paistab!

 

Iveco Bus

Iveco Bus on New Yorgi ja Milanos asuval Borsa Italiana börsil noteeritud kapitalikaupade ülemaailmse liidri CNH Industrial N.V. kaubamärk.

Olles üks suurimaid ettevõtteid ühiskondliku transpordi valdkonnas ja juhtivaid liinibussi- ja reisibusside tootjaid Euroopas, kujundab, toodab ja turustab Iveco Bus suurt hulka erinevaid sõidukeid, mis vastavad kõikidele riigi- ja erasektori operaatorite nõudmistele:

– kooli-, linnadevahelised ja reisibussid (Crossway ja Magelys)

– standard- ja liigendbussid linnas, sh BRT-le mõeldud versioon, tugeva juhtpositsiooniga sellistes keskkonnasäästlikes tehnoloogiates nagu CNG ja hübriidid (Urbanway ja Crealis)

– minibussid kõikideks reisijatevedudeks (Daily)

– erinevad kered professionaalsetele kereehitajatele.

 

Iveco Busis töötab üle 5000 inimese kahes tootmisüksuses: Annonays, Prantsusmaal ja Vysoké Mytos, Tšehhi Vabariigis. Mõlemale tehasele omistati 2013. aastal pronksmedal pärast WCM (World Class Manufacturing) auditeid, mille sisuks on rahvusvaheline metoodika tootmisprotsesside haldamisel vastavalt parimatele maailmastandarditele.

Iveco Busi ja Iveco ulatuslik teenindusvõrk tagab abi üle maailma, kus iganes Iveco Busi sõidukid töötavad.

 

Lisainfo Iveco kohta: www.ivecobus.com

Lisainfo CNH Industriali kohta: www.cnhindustrial.com