IVECO BUS võitis Crealis In-Motion-Charging abil 2019. a. kõige jätkusuutlikuma bussi auhinna ning hoiab oma kohta kaugsõidu kategoorias tänu Crossway Natural Power bussile. IVECO tegi ajalugu Crossway Low Entry Natural Power mudeliga, mis hääletati Busworldi poolt 2017. aastal “Aasta kõige jätkusuutlikumaks bussiks 2018” ning see uus auhind kinnitab IVECO BUSi positsiooni kaugsõidubusside segmendi vaieldamatu liidrina ning kinnitab meie pühendumust energia ülemineku ja alternatiivkütuste valdkonnas.

  

Brüssel, 18. oktoober 2019

Pärast Crealis In-Motion-Charging elektribussi “Aasta kõige jätkusuutlikuma bussi 2019” võitu jätkab IVECO BUS oma tähelendu “Aasta kõige jätkusuutlikum buss 2020” auhinnaga Crossway Natural Power kaugsõidubussile. Sõiduk, mis toodi avalikkuse ette eelmisel aastal Prantsusmaal toimunud Autocar Expo-l, on ühistranspordi spetsialistidelt juba kiidusõnad välja teeninud.

 Jätkusuutlikkus on transporditööstuses üha olulisem teema ning selle valdkonna juhtiva kaubamärgina on IVECO BUS nüüdseks valmis saanud maagaasil töötavate sõidukite valiku.

Crossway Natural Power on varustatud uusima põlvkonna IVECO CURSOR 9 NP mootoriga ja selle nutikas disain integreerib surugaasi paagid katusega kokku. See eksklusiivne, patenteeritud funktsioon optimeerib sõiduki raskuskeskme ning tagab parema maanteel püsivuse ning suurendab juhi ja sõitjate mugavust. Konstruktsiooni kogukõrguse poolest on tegemist madalaima sõidukiga turul, mis tähendab, et seda saab kasutada ilma konkreetsete piiranguteta.

See pakub diiselversiooniga võrdset juurdepääsu, sõitjate mahutavust ja pakiruumi. 1260 liitrise (neli 315-liitrist mahutit) kogumahuga sõiduki töövõimsus on kuni 600 km ja see sobib nii kiireks kui aeglase tankimiseks. CURSOR 9 NP mootor pakub 360 hj või 265 kW, mis on võrdne diislikütusega mudeliga. Avar siseruum on vähemalt kahe meetri kõrgune ja sisaldab käsipagasiriiuleid.

Crossway NP on uus alternatiiv piirkondadele, maakondadele ja linnadele, kes soovivad pakkuda transpordilahendusi, mis ühilduvad täielikult energia ülemineku projektidega. Bussid on saadaval 12- ja 13-meetriste mudelitena ning LINE- ja POP-versioonidena, 100% biometaankütuse ühilduvuse seega suurepärase süsinikubilansiga, vähendades kasvuhoonegaaside tootmist kuni 95%.

Jätkusuutliku bussi auhinna žürii, mis koosneb seitsme Euroopa ajakirja esindajatest – Autobus (Itaalia), Mobilités Magazine (Prantsusmaa), Busfahrt (Saksamaa), OV-Magazine (Holland), InfoBus (Poola), Infotrucker (Rumeenia) ), Carril Bus (Hispaania) – keskendub jätkusuutlikele põhimõttele, eriti võimele luua sõidukist üldsusele positiivne kuvand. Arvesse võetakse mitmeid aspekte, nagu ohutus, mugavus, müratase, komponentide ringlussevõetavus ja tootja üldine säästvuskohustus. Jätkusuutliku bussi auhinna žürii otsus tõstab esile ka paljusid kaugsõidu segmendi jaoks pakutavaid alternatiivsete lahenduste valikuid.

 „Aasta kõige jätkusuutlikuma bussi 2020 ”auhinnaga kinnitame oma positsiooni segmendi juhina kogenud, tõhusa ja keskkonnasäästliku ning vastutustundliku tootmisallikast-sõidukini kasutamise lahendusena. Meie Crossway Natural Poweri autasustamisega on žürii liikmed tunnustanud selle omadusi ja kinnitanud paljude operaatorite valikut, kes on selle sõiduki kasuks juba otsustanud. “Kommenteeris IVECO BUSi brändijuht Stéphane Espinasse Belgias, Brüsselis toimunud Busworldi auhinnatseremoonial.

Lisateavet IVECO kohta: www.ivecobus.com

Lisateavet CNH Industriali kohta: www.cnhindustrial.com

Julgesti küsige lisainfot!

Iv Pluss AS
6779060
myyk@ivpluss.ee
www.ivpluss.ee