IVECO BUS võidab oma uue põlvkonna nullemissiooniga trollibusside eest ühistranspordi innovatsiooniauhinna

 

IVECO BUS seati 12.-14. juunini Pariisis Porte de Versailles’is toimunud Euroopa mobiilsusnädalal üles ühistranspordi innovatsiooniauhinna saajaks “Rohelise liikumise” energiakeskkonna kategoorias.

Saint Priest, 12. juuni 2018

Ühistranspordi innovatsiooniauhindadega tunnustatakse tehnoloogilisi või teenuse innovatsioone, mis vähendavad ühistranspordisõidukite kütusekulu ja kasvuhoonegaaside heitmetaset ning parandavad seega keskkonnakaitset. Selle auhinnaga tõstetakse esile IVECO BUSi strateegiat, mis keskendub jätkusuutlikule arengule ja uutele alternatiividele üha puhtamate sõidukite ehituses.

IVECO BUS vastab oma teedrajavate Urbanway ja Crealis elektribussidega, milles on ühendatud kahetraadiline toide õhuliinidelt akupõhise elektritalletusega, täiuslikult nendele kriteeriumidele.

 

“See auhind “Rohelise liikumise” kategoorias on tohutu julgustus meie trollibusside uue põlvkonna jaoks, mis täiendavad meie alternatiivsete veosõidukite valikut. See tunnustab meie maagaasi ja elektriga sõitvate sõidukite kõrget kvaliteeti. Mitmekesised valikud võimaldavad meil rahuldada omavalitsuste ja operaatorite ootusi, olenemata nende vajadustest või eelistatud energialiigist,” ütleb IVECO BUSi eest vastutav IVECO asepresident Sylvain Blaise.

IVECO BUSi trollibussi tehnoloogia on avangardsem ja tõhusam kui kunagi varem, pakkudes nullemissiooniga mobiilsust linnakeskkondades. Eriliselt sobivana keeruka topograafiaga omavalitsustele tagab see ideaalse suutlikkuse mägistel teedel ilma järeleandmisi tegemata aku kasutuseas või kliima mugavuses. Tööaeg on muudetud maksimaalseks, kuna sõiduki akud laevad automaatselt õhuliinidega teedel sõites. Trollibussid on suutelised sõitma teel 25% kuni 40% akutoitel, mis tagab nende liikumise ja lõikudel, kus õhuliine ei ole.

See uus busside valik pakub standardsete ja liigendatud versioonidena saadaolevate Urbanway ja Crealis bussidega veel ühte elektrilise mobiilsuse ideed.

Tagamaks oma sõidukitele optimaalsed kasutustingimused, annab IVECO BUS transiidiettevõtetele, operaatoritele ja inseneridele soovitusi dünaamilise jõudluse, reisijate mahutavuse, kliimamugavuse ja akutoite ning õhuliinidega kombineeritud lõikudega teede elektrifitseerimise modelleerimise kohta.

 

Iveco S.p.A.

Via Puglia 35 10156 Torino, Italia  www.iveco.com

 

Euroopa mobiilsusmessi puhuks on IVECO BUS kutsunud need tegijad oma stendi juurde „Ekspertide kohtumisele”, et tutvustada esmakordselt oma uut trollibusside valikut.

Euroopa teedel on juba üle 800 IVECO BUSi projekteeritud ja toodetud trollibussi. See sõidukite uus põlvkond on vaid üks aastakümneid trollibusse arendanud ettevõtte pikast täiustuste reast (ER100, PR180, Cristalis …). Prantsusmaal kasutatakse neid trollibusse Lyoni, Saint-Etienne’i, Limodes’i ja Nancy omavalitsustes. Selles uue põlvkonna valikus on IVECO BUS valinud trollibussi tehnoloogia liidri seni üle 14 000 toodetud sõidukiga: see on Škoda Electric.

 Lyonis asuv Prantsuse tootja projekteerib Urbanwayd ja Crealist oma Venissieux’s asuvas uurimis- ja arenduskeskuses ning toodab neid Ardeche’is asuvas Annonay tehases. Selles kohas, mis on tegutsenud üle 100 aasta, töötab umbes 1400 töötajat ja see tellib töid enam kui 270 Prantsuse tarnijalt ja alltöövõtjalt. Nüüd moodustavad tehase toodangust üle 50% mitte-diiselküttega alternatiivkütusel sõitvad sõidukid.

IVECO BUS

IVECO BUS on CNH Industrial N.V.-il, New Yorgi börsil (NYSE: CNHI) ja Borsa Italiana Mercato Telematico Azionario-l (MI: CNHI) noteeritud kapitalikaupade maailmanäitaja kaubamärk.

Suure tegijana ühistranspordi valdkonnas ja Euroopa juhtivate bussi- ja vagunitootjate seas projekteerib, toodab ja turustab IVECO BUS mitmesuguseid sõidukeid, mis vastavad avaliku sektori ja eraoperaatorite vajadustele:

  • Koolibussid, linnadevahelised ja turismibussid (Crossway, Evadys ja Magelys)
  • Standardsed ja liigendatud linnabussid, sealhulgas BRT sihtotstarbelised versioonid, mis on tugeval juhtpositsioonil puhastes tehnoloogiates, nagu maagaasi- ja hübriidtehnoloogia (Urbanway ja Crealis)
  • Minibussid igasugustel reisijateveo eesmärkidel (Daily)
  • Erinevad šassiid kereehitajatele.

 IVECO BUSis töötab üle 5000 inimese kahes tootmisüksuses, Prantsusmaal Annonay’s ja Tšehhi Vabariigis Vysoké Mytos. Mõlemad tehased said 2013. aastal pronksmedali pärast nende WCM (World Class Manufacturing) auditit, mis on rahvusvaheline metoodika tootmisprotsesside juhtimiseks vastavalt parimatele maailma standarditele.

Ulatuslik IVECO BUSi ja IVECO teenindusvõrgustik tagab abi kogu maailmas, kus iganes Iveco Busi sõiduk töötab.

 

Lisateavet IVECO kohta: www.ivecobus.com

Lisateavet CNH Industriali kohta: www.cnhindustrial.com

 

Lisateabe saamiseks palume kontakti võtta:

Iv Pluss AS
6779060
myyk@ivpluss.ee
www.ivpluss.ee