E-WAY H2 pälvis Saksamaa ajakirjalt „Busplaner“ 2024. aasta rahvusvahelise keskkonnasäästlikkuse auhinna „International Sustainability Award 2024“, kategoorias „Vesinikmootoriga bussid: 12 m“.

 Selle väärika auhinnaga tunnustatakse E-WAY H2 suurt potentsiaali linnatranspordi süsinikdioksiidiheite vähendamisel, mida võimaldab bussi uuenduslik hübriidkontseptsioon.

 Auhinnatseremoonia toimus 23. aprillil Berliinis, päev enne messi „Bus2Bus“ avamist.

Venissieux, 24. aprill 2024

E-WAY H2 pälvis eile ajakirja Busplaner 12-meetriste vesinikkütusega busside kategoorias 2024. aasta rahvusvahelise keskkonnasäästlikkuse auhinna

Auhinnaga „International Sustainability Award 2024“, mida annab välja ärimaailma, erialaorganisatsioonide ja meediavaldkonna tuntud persoonidest koosnev sõltumatu ekspertžürii, tunnustatakse bussitööstuse ettevõtteid, kes panustavad oma majandusliku, sotsiaalse ja keskkonnaalase suunitluse kaudu keskkonnasäästlikku ja vastutustundlikku kasvu.

E-WAY H2 ei tekita kasvuhoonegaase, andes nii linnaliinidele säästva ja keskkonnasõbraliku süsinikuvaba liikumislahenduse.

E-WAY H2 on hübriidsõiduk, mis on varustatud vesinikkütuseelemendiga firmalt Hyundai – vesinikutehnoloogia pioneerilt ja juhtivalt tootjalt. Vesinikumootor asub tagumises sektsioonis ja selle kütus tuleb katusel asuvast neljast vesinikupaagist. Sõidukil on ka FPT Industriali poolt välja töötatud 69 kWh NMC aku ja 310 kW SIEMENS ELFA 3 elektrimootor.

E-WAY H2-l on uus, ettevõttesiseselt välja töötatud elektrisõidukite juhtimisplatvormi (eVeCoP) tarkvara, mis optimeerib vesinikuenergia jagamise strateegiat, et tagada parim jõudlus.

Kohalike eeskirjade kohaselt mahub sõidukisse kuni 100 reisijat. Optimeeritud õhuvoolujaotusega CO2-soojuspump annab salongile väga mugava temperatuuri. Sõiduki sõiduulatus on tavalistes töötingimustes kuni 450 km.

E-WAY H2 kasutab nii tahavaatekaamera süsteemi kui ka uusi ADAS (Advanced Driver Assistance Systems) juhiabi seadmeid, mis vastavad GSR-i (üldise ohutusmääruse) nõuetele juba enne selle jõustumist 2024. aasta juulis.

Lisaks oma liikumisenergia lahenduste divisjoni kaudu elektrilise liikumislahenduste pakkumisele annab IVECO BUS nõu klientide eesmärkidele vastavate parimate energialahenduste valimiseks ning koordineerib keerulisi kohandatud taristuprojekte, et toetada transpordiettevõtjaid nende üleminekul uuele energiale. IVECO BUS-i digitaalsed ja ühendatud teenused IVECO ON optimeerivad energiatarbimist ja toetavad sõidukipargi haldust.

Firma Saksamaa, Šveitsi ja Austria äritegevuste juht Erhan Eren ütles: „Meil on hea meel selle auhinna üle, millega tunnustatakse meie uue mudeli E-WAY H2 panust keskkonnasäästlikku liikuvusse kui toimivasse ja tõhusasse lahendusse. Nüüd pakub IVECO BUS laia valikut elektrisõidukitega liikumislahendusi, et kiirendada üleminekut süsinikuneutraalsusele.

IVECO BUS

IVECO BUS on Iveco Group NV (EXM: IVG) kaubamärk, mis on kommerts- ja erisõidukite, jõuallikate ja finantsteenuste valdkonna ülemaailmne liider, olles noteeritud Milano Borsa Italianal.

Ülemaailmse ettevõttena ja Euroopas säästva ühistranspordi vallas juhtiva positsiooni hoidjana toetab IVECO BUS avalik-õiguslikke ja eraettevõtjaid kõigis nende ettevõtmistes, pakkudes ülemaailmseid liikumislahendusi, mis põhinevad erinevatel energiaallikatel, näiteks elektril või surumaagaasil, sobides ka biometaani jaoks.

Üldjoontes pakutakse järgmist:

  • kooli-, linnadevahelised ja turismibussid;
  • standardsed ja liigendbussid linnaliinidele, sealhulgas BRT-le mõeldud versioonid; linna midibussid;
  • väikebussid kõikide reisijateveo ettevõtmiste jaoks;
  • ühenduvus ja sõidukipargi haldusteenused IVECO ONi kaudu;
  • toodete ja teenuste valik divisjonist Energy Mobility Solutions, alates simulatsioonidest ja projekteerimisest kuni laadimisjaamade tarnimiseni ning laadimistaristu paigaldamise ja hoolduseni.

 IVECO BUS-i ja IVECO ulatuslik teenindusvõrk garanteerib abi kõikjal maailmas, kus iganes Iveco Busi sõidukid töötavad.

 IVECO BUS-is töötab viies tootmisüksuses kokku üle 5000 inimese, mis asuvad Prantsusmaal Annonays ja Rorthaisis, Tšehhis Vysoke Mytos ning Itaalias Brescias ja Foggias.

 

IVECO BUS-i kohta lähemalt: www.ivecobus.com

Iveco Groupi kohta lähemalt: www.ivecogroup.com

Julgesti küsige lisainfot!

Iv Pluss AS
6779060
myyk@ivpluss.ee

www.ivpluss.ee