Oma uhiuue CROSSWAY Low Entry ELEC-iga kogub CROSSWAY tootesari linnadevaheliste busside kategoorias neljanda Aasta jätkusuutliku bussi tiitli, olles võitnud 2023. aastal biometaaniga ühilduva CROSSWAY madala sisenemisega biometaanhübriidiga, 2020. aastal maagaasiversiooniga ja 2018. aastal madala sisenemisega gaasiversiooniga.

Selle neljanda Aasta jätkusuutliku bussi auhinnaga tunnustatakse IVECO BUS-i positsiooni vaieldamatu liidrina linnadevaheliste busside segmendis ja pühendumust toetada transpordiettevõtjaid nende energiasüsteemi ümberkujundamisel kõikidele alternatiivsetele energiaallikatele, sealhulgas täielikult elektrile üleminekul.

 Vénissieux, 9. oktoober 2023

Olles võitnud linnadevaheliste busside kategoorias Aasta jätkusuutliku bussi auhinna 2018., 2020. ja 2023. aastal, jätkab IVECO BUS oma edu samas kategoorias oma uue CROSSWAY Low Entry ELEC mudeliga, mis krooniti Aasta jätkusuutlikuks bussiks 2024. See 100% elektrisõiduk, mis võeti hiljuti kasutusele CROSSWAY tootevalikus, täiendab tootja heitevaba pakkumist ja toetab energiasüsteemi ümberkujundamist.

Jätkusuutliku bussi auhinna žürii, mis koosneb kaheksat Euroopa riiki esindavatest ajakirjanikest

– Itaalia, Prantsusmaa, Saksamaa, Soome, Sloveenia, Ühendkuningriik, Rumeenia ja Hispaania – pööras erilist tähelepanu säästva arengu valdkonnaülestele põhimõtetele, sealhulgas suutlikkusele luua sõidukist üldsuse seas positiivne kuvand. Mängu tulevad erinevad aspektid, nagu ohutus, mugavus, müratase, komponentide ringlussevõetavus ja tootja keskkonnaalased kohustused. Žürii tõstis esile ka paljusid võimalikke arenduslahendusi linnadevahelise transpordi jaoks.

„Meil on hea meel saada Aasta jätkusuutliku bussi 2024 tiitel oma CROSSWAY Low Entry ELEC mudeliga. See on oluline tunnustus meie innovatsioonivõimele ja kõigile edusammudele, mis on selle töö tulemusel ühistransporditööstuse arengu prognoosimisel tehtud. See auhind kinnitab meie pikaajalist pühendumust üha säästvama liikuvuse poole ja ambitsiooni edendada energiasüsteemi ümberkujundamist oma vähese süsinikdioksiidiheitega lahendustega. Oleme väga uhked, et saame selle neljanda Aasta jätkusuutliku bussi tiitli linnadevahelises kategoorias just CROSSWAY-ga, mis on oma segmendi vaieldamatu liider,“ kommenteeris Iveco Groupi bussiüksuse president Domenico Nucera auhinnatseremoonial Busworldis Brüsselis, Belgias.

Säästva liikuvuse liidrina on IVECO BUS veelgi laiendanud oma tõhusate lahenduste valikut, et toetada transpordiettevõtjaid süsinikujalajälje vähendamisel.

CROSSWAY LE ELEC-il on 310 kW keskel asuv elektrimootor. Selle toiteallikaks on NMC liitiumaku, mille on kokku pannud FPT Industrial. See uusima põlvkonna modulaarne akukontseptsioon seab suurepäraseid standardeid energiatiheduse ja laadimisvõimsuse osas. Katusele ja tagaossa jaotatud 5, 6 või 7 akuga plokid varustavad I klassi versiooni vastavalt 346, 416 ja 485 kWh ning II klassi versiooni 416 ja 485 kWh. Sõiduki jõudlus on suur umbes 400 km ulatuses, mis on piisav, et täita ülesandeid, mis ulatuvad linna südamest kaugemale ilma kohalikke heiteid tekitamata.

CROSSWAY Low Entry ELEC on saadaval I klassi (12 meetrit) versioonina linnasõitudeks ja II klassi (12 ja 13 meetrit) versioonina linnalähisõitudeks ning on heitevaba lahendus, mis on kättesaadav piirkondadele, maakondadele ja linnadele, kes soovivad rakendada süsinikuvabasid liikuvusprojekte.

IVECO

IVECO BUS on Iveco Group N.V. (EXM: IVG) kaubamärk, mis on ülemaailmne liider tarbe- ja erisõidukite, jõuülekande ja finantsteenuste valdkonnas ning on noteeritud Milano börsil Itaalias.

 IVECO BUS, mis on kohal igal pool maailmas ja millele kuulub juhtpositsioon Euroopas säästva ühistranspordi valdkonnas, toetab avaliku ja erasektori operaatoreid kõigis nende ettevõtmistes, pakkudes globaalseid liikuvuslahendusi, mis on saadaval erinevate energiakandjatega, näiteks elektri või biometaaniga ühilduva surumaagaasiga.

Üldine pakkumine sisaldab:

  • kooli-, linnadevahelised ja turismibussid;
  • standardsed ja liigendbussid, sealhulgas BRT-eriotstarbelised versioonid; linnamidibussid;
  • väikebussid kõigiks reisijateveo ettevõtmisteks.
  • ühenduvuse ja sõidukipargi haldamise teenused, mis on saadaval IVECO ON-i kaudu
  • toodete ja teenuste portfell koos Energy Mobility Solutionsiga, alates simulatsioonidest ja projekteerimisest kuni laadimisjaamade tarnimise ning laadimistaristu paigaldamise ja hooldamiseni

Ulatuslik IVECO BUSi ja IVECO teenindusvõrk tagab abi kogu maailmas kõikjal, kus Iveco Busi sõiduk töötab.

 IVECO BUS annab tööd enam kui 5,000 inimesele viies tootmisüksuses: Annonays ja Rorthais Prantsusmaal, Vysoké Mytos Tšehhi Vabariigis, Brescias ja Foggias Itaalias.

 

Lisateave IVECO BUSi kohta: www.ivecobus.com

Lisateave Iveco Groupi kohta: www.ivecogroup.com

Julgesti küsige lisainfot!

Iv Pluss AS
6779060
myyk@ivpluss.ee

www.ivpluss.ee