CROSSWAY sari võitis oma kolmanda Aasta Jätkusuutliku Bussi tiitli biometaani kasutava CROSSWAY madala sisenemisega hübriid-CNG-ga, mis on järg 2018. aasta tiitlile madala sisenemisega CNG-versiooni eest ja 2020. aasta tiitlile CROSSWAY maagaasil töötava linnadevahelise bussi eest.

Kolmanda auhinnaga tunnustatakse IVECO BUS-i positsiooni vaieldamatu liidrina linnadevaheliste busside segmendis ja kinnitatakse tema pühendumust alternatiivkütustele.

Milanos 14. oktoobril 2022

Võitnud „Aasta 2018 jätkusuutliku bussi“ ja „Aasta 2020 jätkusuutliku bussi“ auhinnad linnadevaheliste busside kategoorias, jätkab IVECO BUS oma edu „Aasta 2023 jätkusuutliku bussi 2023“ tiitliga samas kategoorias uue CROSSWAY madala sisenemisega ning biometaani- ja maagaasiga sõitva hübriidbussiga. See sõiduk on osa uuest hübriidmudelite pakkumisest, mida IVECO BUS tutvustab CROSSWAY tootevalikus, kuhu kuulub XTL (X-To-Liquid) taastuvkütusel sõitev versioon. CROSSWAY madala sisenemisega hübriidbussi XTL versioon avalikustatakse Madridis (Hispaania) FIAA 2022 näitusel.

Aasta jätkusuutliku bussi auhinna žürii koosneb seitsmest esindajast Euroopa suurematest ajakirjadest – Autobus (Itaalia), Mobilités Magazine (Prantsusmaa), Omnibus News (Saksamaa), Tranzit (Sloveenia), Green Bus & Coach (Suurbritannia), Infotrucker (Rumeenia), Carril Bus (Hispaania). Tiitli andmisel on žüriid hinnanud selliseid tegureid nagu ohutus, mugavus, müratase, komponentide ringlussevõetavus ja tootja üldine keskkonnasõbralikkus, keskendudes säästlikkuse põhimõtetele ja eelkõige võimele luua sõidukist avalikkuse silmis positiivne kuvand.

„Auhinnaga ’Aasta 2023 jätkusuutlik buss’ kinnitame taas oma jätkuvat pühendumust uuenduslike, küpsete, vooruslike ja keskkonnateadlike jätkusuutlike transpordilahenduste väljatöötamisele. Crossway’le kolmandat korda tiitlit andes on žürii tunnustanud selle sarja omadusi ja kiitnud heaks valiku, mille paljud operaatorid on juba teinud selle seeria valimisel oma sõidukiparki alates selle turuletulekust. Oleme väga uhked, et saame selle uue tunnustuse,“ kommenteeris IVECO BUS bussivaldkonna president Domenico Nucera Itaalias Milanos tuleviku mobiilsuse messil toimunud auhinnatseremoonial.

Peamise tegijana inimeste transpordivahendite alal ja olles juhtkohal alternatiivvedude valdkonnas, on IVECO BUS laiendanud veelgi oma tõhusate lahenduste pakkumist, et toetada transpordiettevõtjaid nende süsinikujalajälje vähendamisel.

Tihedas koostöös Voithiga välja töötatud hübriidtehnoloogiaga CROSSWAY madala sisenemisega hübriidbussil on 48V aku ning Voith DIWA NXT käigukast ja end tõestanud Cursor 9 CNG mootor. DIWA NXT käigukast on kombineeritud võimsa 35 kW elektrit taastootva mootoriga, mis töötab starteri ja generaatorina aeglustus- ja pidurdusfaasis kogunenud kineetilise energia taaskasutamiseks, ning katusele paigaldatud suure energiatarbega LTO-akuga (48 V). Elektrimootor toetab Cursor 9 CNG mootorit käivitusfaasis.

CROSSWAY LE Hybrid bussil on kasutatud ka CROSSWAY tunnustatud kasulikke omadusi ja seadmeid, mis on mõeldud reisijate ja juhtide heaolu suurendamiseks. See vastab täielikult ümberminekuvastasele standardi R66.02 ning esikokkupõrke leevendamise R29.03 testide A ja B nõuetele.

I klassis (pikkus 12 m) linnaliikluseks ja II klassis (pikkus 12 –13 m) linnalähiliinidel on CROSSWAY madala sisenemisega hübriid-CNG uus alternatiiv regioonidele, maakondadele ja linnadele, kus soovitakse pakkuda transpordilahendusi, mis on täielikult kooskõlas energiasüsteemi ümberkujundamise projektidega. See tagab diislikütusega võrreldes kuni 15% kütusesäästu ja taastuvkütustega võrreldes kuni 84% CO2-heite vähenemise.

 

IVECO BUS

IVECO BUS on Milano Borsa Italianas noteeritud Iveco Group N.V. kaubamärk, mis on ülemaailmne liider kommerts- ja erisõidukite, jõuülekande ja finantsteenuste valdkonnas.

IVECO BUS, mis on ühistranspordi valdkonnas oluline tegija ning kuulub Euroopa juhtivate bussitootjate hulka, projekteerib, toodab ja turustab laia sõidukite valikut, mis vastavad kõigile avaliku ja erasektori operaatorite vajadustele:

  • kooli-, linnadevahelised ja turismibussid;
  • standardsed ja liigendbussid, sealhulgas BRT eriversioonid; linnaliini midibussid,
  • väikebussid erinevateks reisijatevedudeks.

IVECO BUS lõikab kasu tugevatest teadmistest alternatiivsete energiaallikatega liikuvate sõidukite alal ja on nüüd võimeline pakkuma täisvalikut, mis töötab surumaagaasil – ühildub täielikult biometaaniga – ja elektromobiilsuse valdkonnas, et see vastaks igat liiki transpordivajadustele. Seega positsioneerib IVECO BUS end võrdluspartnerina, et tulla toime arvukate proovikividega, mis säästva liikuvuse ette sattuda võivad.

IVECO BUS annab tööd enam kui 6,000 inimesele neljas tootmisüksuses Prantsusmaal Annonays, Tšehhi Vabariigis Vysoké Mytos, Itaalias Brescias, ja oma elektromobiilsuse tippkeskuses Prantsusmaal Rorthais’s.

Ulatuslik IVECO BUSi ja IVECO teenindusvõrk tagab abi kogu maailmas kõikjal, kus Iveco Busi sõiduk sõidab. Lisateave IVECO BUSi kohta: www.ivecobus.com

Lisateave Iveco Groupi kohta: www.ivecogroup.com

 

Lisateabe saamiseks võtke ühendust:

Isabelle FILLONNEAU

Mobiiltelefon + 33 6 87 71 36 24

isabelle.fillonneau@ivecogroup.com

Julgesti küsige lisainfot!

Iv Pluss AS
6779060
myyk@ivpluss.ee

www.ivpluss.ee