GT FALCON – matkaauto kahele inimesele

Globe-Traveller Falcon – uus mudel, mis põhineb Volkswagenil

Globe-Travelleri uus mudel – Falcon debüteerib 14. jaanuaril 2023 Stuttgardis toimuva CMT messi ajal. See on Poola tootja hiljutine uudsus. Täpselt aasta varem toimus meie kirjeldatud Globe-Traveller Explorer 2XS esmaesitlus. Düsseldorfis toimunud Caravan Salon 2022 ajal näitas ettevõte selle sõiduki pisut pikemat versiooni nimega Explorer 2X.

Kui varasemad turule toomised olid olemasoleva mudelisarja laiendus, siis Falcon on igas mõttes täiesti uus matkaauto. Alus on uus – Volkswagen Crafter, ka nelikveoga versioonis (4×4 – 4Motion). Siseplaneering ja mitmed tehnilised lahendused on täiesti uued.

Põhifunktsioonid lühidalt:
– Matkaauto kahele inimesele
– Volkswagen Crafter – kompaktne kere pikkusega 599 cm
– Valikuline nelikvedu
– Mugav interjöör
– Kahekordne põrand ja talvine kasutus
– Fotogalvaanilised paneelid koguvõimsusega kuni 320 vatti
– LiFePO4 akud mahutavusega kuni 400 Ah
– Clesana kuivkäimla standardvarustuses
– Valikuline statsionaarne kliimaseade, mis on paigaldatud sisemusse
– Truma küte iNETiga standardvarustuses
– Võimalus tellida sõidukit gaasivaba versioonina

Kust Falcon tuli?

Pandeemia ja sellest tulenevad probleemid Stellantise grupi šassii kättesaadavusega sundisid paljusid matkaautode tootjaid otsima alternatiivseid kere. Siiski pole palju muid võimalusi: Mercedes Sprinter, Volkswagen Crafter, MAN TGE, Renault Master ja lõpuks Ford Transit. Igal neist autodest on oma eelised ja puudused. Falconi puhul langes valik VW Crafterile.

Volkswagen kui matkaauto baas on suur väljakutse. See disain erineb oluliselt Fiat Ducatost või Peugeot Boxerist. Paigaldamiseks on oluliselt vähem ruumi, kuna koormaosa pikkuse ja sõiduki kogupikkuse kehvem suhe (samade välismõõtmete korral on pagasiosa lühem). Külgseinad kitsenevad palju kiiremini. Kõik see muudab võimatuks interjööri paigutuse 1:1 tõlkimise. Disainerid peavad olema palju loovamad ja otsima ebastandardseid lahendusi.
Sellest, et neil ei lähe see alati hästi, kirjutasime Volkswagen Grand Californiat arutledes.

Falconi kallal töötamist hoiti saladuses kuni viimase hetkeni. Mõju võib pidada pehmelt öeldes üllatavaks. Nagu tootja ise pressiteates kirjutab: “Kogenud spetsialistide jaoks pole uue põhivarustusega matkaauto mudeli projekteerimine ja ehitamine suur väljakutse. Palju keerulisem on paigaldada kõike, mida kliendid ootavad. Leidke sellele koht, jätke ruumi reisijatele ja nende pagasile ning mahtuge ikka kaalupiirangusse. Aga selle me endale eesmärgiks seadsime. Jagasime ülesanded ja kõik koostasid teistega koos töötades ettepanekud. Projekti kallal töötamine oli üsna keeruline, kuid meile meeldib seda tüüpi väljakutse. Meil oli ka motivatsiooni ja sihikindlust edasi liikuda.»

 

Projekti eeldused põhinesid küsitluse tulemustel. Inimestelt, kes reisivad matkaautoga rohkem kui 3 kuud aastas, ja inimestelt, kes töötavad matkaautoga reisides, küsiti 5 asja kohta, mis neil matkaautos peavad olema. Lisaks kommenteerisid kaubamärgi edasimüüjad ka seda, milliseid muudatusi kliendid Globe-Travelleri matkaautodes pärast nende mõningast kasutamist teevad ja mida kõige sagedamini lisavarustusena paigaldatakse. Selle tulemusena koostati kõige sagedamini esinevate vastuste loend, mis põhines kujunduse eeldustel:

suure võimsusega fotogalvaanilised paneelid
kaks elutoa akut
suure võimsusega muundur
wifi ruuter
diiselmootoriga küte
parkla konditsioneer
keskkonnasõbralik tualett (kuivkäimla)
Lisaks sisaldasid vastused ka järgmist:

hubane interjöör
reisimugavus (sõiduomadused)

Falcon stardipäeval
Matkaauto varustatud “peatuseni”
Stuttgardis esitletud uus mudel Falcon on eelkõige ja igas mõttes Globe-Traveller. Sellel on kõik selle kaubamärgi sõidukite olulisemad omadused. Sellel on kahekordne põrand ja suurepärane isolatsioon, mistõttu sobib see talvistes tingimustes reisimiseks. Matkaauto sees kõrgus madalaimas punktis on 191 cm. Konstruktsioon on valmistatud kõrgeima kvaliteediga materjalidest ja sama hoolikalt kui teistel mudelitel.

Ja valikuliste seadmete loend sisaldab:

  • fotogalvaanilised paneelid koguvõimsusega 320 W (standardina 160 W)
  • kaks LiFePO4 akut kogumahutavusega 400 Ah (tavaline 200 Ah)
  • muundur (valida kahe erineva võimsuse vahel, 1800 W või 2300 W)
  • ruuter kahele SIM-kaardile – WiFi BR1 Pro 5G firmalt Peplink
  • veevaba kemikaalivaba Clesana tualettruum
  • sisse paigaldatud statsionaarne kliimaseade
  • gaasikeraamiline pliit (gaas klaasi all) DYNACOOK
  • Truma Diesel 6D küte iNET süsteemiga

Sõidukit pakutakse ka “gaasivaba” variandina, mis teeb selle atraktiivseks neile, kes ei soovi matkaautos gaasipaigaldist.
Hoolitseti pisimate detailide eest, tehes ka suure kummarduse matkaautodega reisivate daamide suunas, kelle jaoks on oluline hubane interjöör. Sellest ka paljud detailid, nagu: uue disainiga vannituba, valgustatud peegel või mustad furnituurid. Pagasiruumis on ruumi telkimis- ja spordivarustuse jaoks. Seal on isegi suusa- ja lumelauahoidjad.

Uus Globe-Traveller on kahtlemata ainulaadne ja uuenduslik matkaauto. See ühendab endas kõik Globe-Travelleri parimad omadused ja Crafteri eelised. Oleme veendunud, et see on matkaauto, mida paljud inimesed on oodanud. Hästi disainitud, tehtud ja täis praktilisi lahendusi. Sõiduk, milles saad lõpuks unustada kompromissid sõiduomaduste osas. Suurepärane pakkumine kõigile neile, kes hindavad kõrget kvaliteeti ja mugavust, kuid reisivad kahekesi ega vaja palju ruumi.

KUI SA EI LEIDNUD SOBIVAT LAHENDUST VÕI SOOVID MIDAGI TÄPSUSTADA!

Kuna sõidud ja soovid on erinevad ja kui Te ei leidnud meie kodulehelt endale sobivat lahendust või soovite veel midagi täpsustada, siis võtke meiega julgelt ühendust telefoni teel +372 677 9060 või kirjutades meile myyk@ivpluss.ee.